Jeśli interesujesz się butami sportowymi, na pewno słyszałaś o marce New Balance. To amerykański producent butów, który od ponad stu lat dostarcza klientom produkty o najwyższej jakości. W artykule przedstawimy historię marki New Balance oraz jej najciekawsze modele butów, które warto mieć w swojej kolekcji. Przedstawimy również technologie stosowane przez New Balance w produkcji butów sportowych oraz porównamy amerykańską markę z innymi popularnymi firmami na rynku. Artykuł ma na celu pomóc czytelnikom w wyborze idealnych butów sportowych, a także zapoznać z historią marki New Balance. Będzie on przydatny dla osób, które szukają butów do biegania, czy też po prostu chcą mieć wygodne i modne obuwie na co dzień.

 

Jak to się zaczęło? - Historia New Balance

Marka New Balance powstała w 1906 roku w Bostonie. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji wkładek ortopedycznych, jednak szybko zaczęła rozwijać swoją ofertę o buty sportowe. W latach 60. XX wieku New Balance stał się jednym z wiodących producentów butów do biegania na świecie. W kolejnych dekadach firma rozszerzyła swoją ofertę o buty do różnych dyscyplin sportu, a także o kolekcje lifestyle'owe. Aktualnie wiele modeli New Balance jest powszechnie wykorzystywanych w modzie ulicznej. Możemy do tego zaliczyć New Balance 550 lub New Balance 9060.

Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój, New Balance stosuje w swoich produktach najnowocześniejsze technologie, które poprawiają komfort i wydajność użytkowania butów. Marka ta cieszy się również popularnością ze względu na oryginalny styl butów, które wyróżniają się na tle innych marek.


Technologie stosowane w butach New Balance

Marka New Balance słynie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które zapewniają komfort i wydajność użytkowania butów sportowych. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych technologii, jakie stosuje producent w produkcji swoich butów:

ENCAP - to system, który łączy w sobie stabilność i amortyzację. W podeszwie buta znajdują się dwa materiały: pianka EVA i poliuretan, które razem zapewniają doskonałą amortyzację oraz stabilność stopy podczas ruchu.

Fresh Foam - to technologia, która zapewnia doskonałe dopasowanie do stopy i amortyzację. Podeszwa wykonana jest z lekkiej pianki o bardzo dobrej sprężystości, która zapewnia odpowiednie tłumienie wstrząsów i redukcję zmęczenia stóp.

REVlite - to innowacyjna technologia wykonania podeszwy, która została opracowana z myślą o biegaczach. Pianka EVA została wzbogacona o specjalne cząsteczki, dzięki czemu podeszwa jest bardziej lekka i responsywna. Technologia ta zapewnia doskonałą amortyzację oraz wytrzymałość butów.

To tylko kilka z wielu technologii, jakie stosuje New Balance w produkcji swoich butów sportowych. Każdy model butów ma swoje specyficzne rozwiązania technologiczne, które są dostosowane do konkretnej dyscypliny sportu. Dzięki temu buty New Balance są nie tylko wygodne i stylowe, ale także zapewniają doskonałą wydajność podczas treningów i zawodów sportowych.

Najlepsze modele butów New Balance

Marka New Balance oferuje szeroki wybór butów sportowych dla różnych typów stóp. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych naszym zdaniem modeli butów New Balance:

New Balance 9060 - to buty treningowe, które zapewniają doskonałą amortyzację i stabilność dzięki technologii Revlite. Model ten charakteryzuje się minimalistycznym designem oraz wygodnym i dopasowanym materiałem Flyknit na górnym materiale buta. Na naszej stronie znajdziesz pełną ofertę butów New Balance 9060

buty new balance 9060


New Balance 550 - to klasyczne buty retro, które idealnie pasują do codziennych stylizacji. Model ten charakteryzuje się stylowym designem, doskonałą wygodą oraz solidnym wykonaniem. Buty te są dostępne w różnych kolorach i wersjach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz poznać kolorystyki tego modelu, zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją butów New Balance 550.

buty new balance 550

New Balance 530 - to buty do biegania, które zapewniają doskonałą amortyzację i wygodę dzięki technologii Encap. Model ten charakteryzuje się lekką i wytrzymałą konstrukcją oraz klasycznym designem. Buty te są idealne do treningów na różnych nawierzchniach oraz do biegania po mieście. Szeroki wybór butów New Balance 530 znajdziesz w naszym sklepie.

buty new balance 530

New Balance 2002 - to buty do koszykówki, które zapewniają doskonałą stabilność oraz wygodę dzięki technologii ABZORB i podeszwie z gumy. Model ten charakteryzuje się mocnym i solidnym wykonaniem oraz stylowym designem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym modelu, zapraszamy do zapoznania się z kolekcją butów NB 2002.

buty new balance 2002

Jak dobrać odpowiednie buty New Balance?

Wybór odpowiednich butów jest kluczowy dla uzyskania najwyższego komfortu i idealnego dopasowania. Marka New Balance oferuje wiele modeli butów dla różnych typów stóp i różnych oczekiwań klienta. W celu wyboru odpowiedniego modelu butów New Balance należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Typ stopy - każdy ma inny typ stopy, dlatego wybór butów powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Osoby z płaskostopiem potrzebują butów z odpowiednią amortyzacją, natomiast osoby z wysokim podbiciem potrzebują butów z odpowiednią stabilizacją.

Rozmiar - odpowiedni rozmiar butów jest kluczowy dla zapewnienia maksymalnej wygody podczas treningów oraz dla uniknięcia kontuzji. Należy mierzyć buty w sklepie oraz porównać swoje wymiary z tabelą rozmiarów, aby wybrać idealnie dopasowane buty.

Technologie - New Balance stosuje wiele innowacyjnych technologii w produkcji swoich butów, które zapewniają doskonałą wygodę, amortyzację i stabilność. Należy zwrócić uwagę na zastosowane technologie i wybrać buty, które odpowiadają indywidualnym potrzebom.

czyszczenie butów new balance

Jak dbać o buty New Balance

Buty sportowe, szczególnie te przeznaczone do codziennego użytku jak i sportu, narażone są na intensywne zużycie. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak dbać o swoje buty New Balance, aby służyły nam przez długi czas:

Regularna pielęgnacja - buty New Balance należy regularnie czyścić z zewnętrznej strony oraz wnętrza, aby pozbyć się brudu i potu, które mogą wpłynąć na jakość i trwałość butów. Do czyszczenia najlepiej używać delikatnych detergentów i miękkiej szczotki. Nie należy prać butów w pralce, gdyż może to zniszczyć materiały i technologie zastosowane w produkcji. Aby dowiedzieć się jak czyścić buty materiałowe, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Przechowywanie - buty New Balance powinny być przechowywane w suchym i wentylowanym miejscu. Nigdy nie należy pozostawiać ich w mokrym lub ciepłym środowisku, gdyż może to prowadzić do rozwoju bakterii i pleśni. Zaleca się również używanie papieru lub wkładek, które pomogą utrzymać kształt butów i zapobiegną odkształceniom. O przechowywaniu butów wspomnieliśmy również na naszym blogu.

Wymiana wkładek - wkładki butów New Balance również narażone są na intensywne zużycie i powinny być wymieniane regularnie, aby utrzymać komfort i higienę użytkowania.

Rotacja butów - regularna rotacja butów sportowych to ważny element ich pielęgnacji. Dzięki temu, że buty mają czas na odpoczynek, materiały i technologie zastosowane w produkcji zachowają swoje właściwości przez dłuższy czas.

Dbanie o buty New Balance to inwestycja w ich trwałość i funkcjonalność. Regularna pielęgnacja, właściwe przechowywanie, wymiana wkładek i rotacja butów to proste sposoby, które pozwolą nam cieszyć się nimi przez długi czas.

Podsumujmy

Po zapoznaniu się z historią marki New Balance oraz omówieniu technologii stosowanych w produkcji butów, już wiesz, który model jest idealny dla Ciebie. Wyróżniliśmy modele 9060, 550, 530 oraz 2002, które są cenione przez amatorów i profesjonalistów.

Raz jeszcze, chcielibyśmy zwrócić uwagę na aspekt pielęgnacji butów, który jest kluczowy dla ich jakości i trwałości. Przedstawiliśmy praktyczne wskazówki dotyczące dbania o buty, aby przedłużyć ich żywotność i zachować ich wygląd oraz funkcjonalność.

New Balance to marka, która cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją jakość, wygodę i funkcjonalność. Jeśli chcesz poznać więcej modeli teg producenta, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą butów New Balance w naszym sklepie. W GOT’EM znajdziesz mnóstwo limitowanych modeli marki New Balance i innych znanych oraz rozpoznawalnych producentów.