W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie wydaje spore kwoty na buty. Oryginalne buty, zwłaszcza te limitowane, mogą osiągać bardzo wysokie ceny na rynku. Sneakersy to obecnie nie tylko wygodne obuwie do codziennego użytku, ale również przedmiot pożądania kolekcjonerów i fanów mody. Niestety, na rynku często pojawiają się podróbki, które wizualnie mogą wyglądać jak oryginał, ale ich jakość i trwałość pozostawiają wiele do życzenia. Warto więc wiedzieć, jak sprawdzić, czy buty są oryginalne, aby uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy. W tym artykule podpowiemy, jak zweryfikować autentyczność sneakersów, a także przedstawimy kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

 

Sprawdź etykietę

Etykieta to pierwszy element, na który warto zwrócić uwagę. Oryginalne buty zawsze posiadają dokładnie wykonaną i precyzyjnie umieszczoną etykietę. Sprawdź, czy etykieta zawiera informacje o modelu, rozmiarze, kodzie kreskowym oraz kraju produkcji. Etykieta powinna być również dokładnie przyszyta, bez żadnych niedociągnięć. W przypadku butów Nike etykieta powinna być przyklejona na boku wnętrza buta lub języku, w zależności od modelu.

 

Porównaj opakowanie

Oryginalne buty powinny być zapakowane w oryginalne opakowanie z logo producenta. Upewnij się, że opakowanie jest w dobrym stanie, bez uszkodzeń, a na nim znajduje się logo firmy, numer modelu i inne informacje. W przypadku butów limitowanych zwykle znajduje się na nim także numer seryjny.

 

Sprawdź jakość wykonania

Jakość wykonania butów to kolejny ważny element, na który warto zwrócić uwagę. Oryginalne buty powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, a ich wykonanie powinno być perfekcyjne. Zwróć uwagę na to, czy szwy są równo przyszyte, czy nie ma żadnych niedociągnięć w wykonaniu, a materiały są miękkie i wygodne w użytkowaniu.

 

Przetestuj podeszwę

Podeszwa buta jest jednym z najważniejszych elementów, który decyduje o komforcie użytkowania i trwałości buta. Oryginalne buty powinny mieć solidną podeszwę, wykonaną z wysokiej jakości gumy, która zapewni dobrą przyczepność. Sprawdź także, czy podeszwa jest elastyczna i sprężysta, co pozwoli na swobodne poruszanie się.

 

Zwróć uwagę na szczegóły

Podczas zakupu butów zwróć uwagę na wiele szczegółów, które mogą świadczyć o ich autentyczności. Przykładowo, w butach Nike Air Jordan należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kształt Jumpmana oraz szycie butów pod wewnętrzną wkładką. Ważne są także wszelkie loga i oznaczenia. Oryginalne buty powinny mieć wyraźne i precyzyjne logo producenta, a także odpowiednie oznaczenia związane z modelem buta. Zwróć uwagę, czy logo nie jest zdeformowane, a oznaczenia są dokładnie i czytelnie wygrawerowane.

 

Kupuj w zaufanym sklepie

Jednym z najlepszych sposobów, aby mieć pewność, że kupujemy oryginalne buty, jest zakup w sklepie z dobrą reputacją, który specjalizuje się w butach limitowanych. Jednym z takich sklepów jest GOT’EM, który oferuje szeroki wybór butów sportowych, w tym limitowane modele Nike Air Jordan. Sklep oferuje również darmową dostawę, a w przypadku zwrotu lub wymiany butów, klienci mogą liczyć na bezproblemową obsługę.

 

Podsumowanie

Sprawdzenie autentyczności butów może wydawać się czasochłonne i wymagające, ale zdecydowanie warto poświęcić na to chwilę, aby mieć pewność, że kupujemy oryginał. Warto zwrócić uwagę na etykietę, opakowanie, jakość wykonania, podeszwę, szczegóły oraz kupować w zaufanym sklepie. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego rozczarowania i będziemy mogli cieszyć się wygodnymi i trwałymi butami przez długi czas. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje produkty  są oryginalne, zapraszamy do naszego sklepu z butami sportowymi, gdzie szczegółowo weryfikujemy każdy model pod kątem autentyczności.