Problemy z rozmiarówką ma każdy

Ah ta rozmiarówka... Kto nie miał z nią problemu niech pierwszy rzuci kamieniem. Z jednej strony jest to kompletnie zrozumiałe dlaczego marki tworzą swoje unikalne rozmiary - każdy chce się w jakiś sposób wyróżnić, jednak czy nie byłoby łatwiej i przyjemniej, gdyby istniała jedna, uniwersalna rozmiarówka? Pomogę dzisiaj Tobie odczarować magię dookoła rozmiarów oraz zaprezentuję (w mojej ocenie) najskuteczniejszy sposób na ustalenie faktycznej długości stopy.

Czy istnieje uniwersalny sposób na ustalenie rozmiaru?

Ile osób tyle sposobów na określenie perfekcyjnego rozmiaru. Poznanie długości wkładki jest niezbędne do ustalenia odpowiedniego rozmiaru, bowiem jak dobrze wiesz, buty każdej marki wypadają delikatnie inaczej. W tym artykule zaprezentuję w mojej ocenie najlepszy sposób na ustalenie odpowiedniej długości wkładki.

Jak dopasować rozmiar?

Codziennie w gotem.pl pomagamy wielu klientom wybrać idealny rozmiar na podstawie długości wkładki. Wszystko czego potrzebujesz sprowadza się do...metki z butów w których chodzisz. Tak, jest to takie proste! Weź swoje buty i spójrz na metkę, która znajduje się w środku. Dla wielu osób znajdują się tam trudne do zrozumienia liczby, jednak tak na prawdę liczy się jedna wartość - długość w centymetrach.

Skąd wiedzieć na którą wartość spojrzeć?

W tym artykule opowiem jak znaleźć długość centymetrową w 3 najpopularniejszych markach limitowanych butów - Nike, New Balance, Yeezy. Aby łatwiej zobrazować opis, zamieściłem również zdjęcia metek z każdej wspomnianej wyżej firmy. Zaczynajmy!

Nike

Nike wyszedł naprzeciw swoim klientom i w prosty sposób opisał konkretne kolumny, aby każda osoba potrafiła odnaleźć swoją długość wkładki. Jak możecie zauważyć na zdjęciu poniżej, wiersz z długością centymetrową znajduje się z dopiskiem "cm". I tyle, już wiemy jak dowiedzieć się o długości wkładki z butów Nike.

New Balance

Rozmiarówka New Balance choć zbliżona do Nike, potrafi być myląca. Przykładowo rozmiar 38 w obu firmach został stworzony dla osób z innymi długościami stopy. Niemniej przechodząc do szczegółów - New Balance również maksymalnie uprościł swoim klientom odkrycie ich długości wkładki. Aby odkryć naszą długość stopy wystarczy zerknąć na wiersz, w którym po wartości liczbowej znajduje się dopisek "cm". Zostało to skonstruowane w dokładnie taki sam sposób, jak zrobiło to Nike.

new-balance-rozmiar0wka

Yeezy

Najbardziej zagmatwana wydaje się rozmiarówka Yeezy. Potocznie przyjęło się, że buty tej marki należy brać o pół rozmiaru większe od standardowych butów Nike, jednak nie zawsze się to sprawdza. Metka w Yeezy również nie zawiera wartości wyrażonej w centymetrach, więc jak określić długość stopy na jej podstawie? Odpowiedź brzmi następująco: spójrz na wartość wyrażoną w kolumnie "JP". Japońska rozmiarówka (jest to rozwinięcie skrótu JP) została wyrażona w milimetrach, a to oznacza, że podaną w tej kolumnie wartość dzielimy przez 10 i już wiemy jaką mamy długość wkładki w centymetrach. Dla uproszczenia spójrzmy na zdjęcie poniżej. Podaną w kolumnie JP wartość dzielimy przez 10, więc wychodzi nam 275/10=27.5cm. Choć z pozoru skomplikowane w teorii również w butach Yeezy możemy w prosty sposób odkryć długość naszej wkładki.

yeezy-rozmiarowka

 

Znam długość wkładki i co teraz?

Znając naszą długość wkładki możemy bez problemu dopasować rozmiar kontaktując się ze sklepem. Choć proces bywa dłuższy, chyba lepiej wstrzymać się z zakupami o kilka godzin, niż zwracać produkt z powodu nietrafionego rozmiaru, prawda? W gotem.pl szanujemy Twój czas, dlatego dla ułatwienia przy każdym produkcie zamieściliśmy tabelę z rozpisaną długością wkładki dla każdego rozmiaru. W ten sposób możesz samodzielnie dopasować odpowiedni rozmiar, bez potrzeby kontaktu z obsługą sklepu.