Buty New Balance to jedne z najwygodniejszych i najmodniejszych butów na rynku. Dostępne w wielu kolorach i modelach, idealnie sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i do treningu. Aby cieszyć się nimi przez długi czas, warto zadbać o ich regularne czyszczenie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka prostych sposobów, jak czyścić buty New Balance.

 

Przygotowanie

Zanim przystąpisz do czyszczenia butów New Balance, przygotuj niezbędne akcesoria. Będą to: miękka szczotka, woda, delikatne mydło lub proszek do prania, a także ręcznik lub szmatka. Jeśli buty są mocno zabrudzone błotem lub kurzem, warto usunąć je przed przystąpieniem do mycia. Można to zrobić za pomocą miękkiej szczotki lub wilgotnej szmatki.

 

Ręczne czyszczenie

Limitowanych butów nie zalecamy prać w pralce, ponieważ mogą się rozkleić. W ich przypadku sugerujemy zastosować ręczne czyszczenie. W tym celu należy przygotować miskę z wodą i detergentem przeznaczonym do czyszczenia butów. Do mycia butów warto użyć miękkiej szczotki lub gąbki. Po umyciu butów, warto je dokładnie przetrzeć suchą szmatką i pozostawić do wyschnięcia w miejscu dobrze wentylowanym. Aby buty szybciej się wysuszyły polecamy włożyć do nich gazetę lub papierowe ręczniki.

 

Czyszczenie białych podeszew

Białe podeszwy butów New Balance są szczególnie podatne na zabrudzenia i odbarwienia. Aby je oczyścić, można zastosować specjalny preparat do czyszczenia białych podeszew lub rozcieńczoną wodę utlenioną. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować zbyt dużych ilości preparatu, który może uszkodzić strukturę podeszew.

 

Czyszczenie zamszu

Buty New Balance wykonane z zamszu wymagają specjalnej pielęgnacji. Do jednych z najpopularniejszych modeli, które są częściowo wykonane z tego materiału są New Balance 550. Do ich czyszczenia warto użyć szczotki do zamszu lub specjalnego preparatu przeznaczonego do czyszczenia tego rodzaju skóry. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować zbyt dużej ilości wody, która może uszkodzić strukturę zamszu.

 

Oczyszczenie podeszwy butów New Balance

Nie zapominaj o podeszwie butów New Balance! Często zbierają one najwięcej zabrudzeń i plam, dlatego należy zadbać o ich regularne czyszczenie. Najlepszym sposobem na usunięcie plam jest użycie starej szczotki do zębów oraz pasty do zębów, ponieważ pasta do zębów zawiera składniki, które mogą pomóc w usunięciu trudnych plam.

 

Suszenie

Po umyciu butów należy je dobrze osuszyć. Nigdy nie należy suszyć butów New Balance na grzejniku, w pralce ani w suszarce bębnowej. Najlepiej pozostawić buty na powietrzu, z dala od źródeł ciepła, w miejscu dobrze wentylowanym.

 

Impregnacja

Aby przedłużyć żywotność butów New Balance, warto je zaimpregnować. Impregnat tworzy warstwę o chronną, która zabezpiecza buty przed wilgocią, brudem i zabrudzeniami. Można zastosować impregnat w sprayu lub w płynie. Przed nałożeniem impregnatu, należy upewnić się, że buty są suche i czyste. Następnie impregnat należy równomiernie rozpylić na całą powierzchnię butów i pozostawić do wyschnięcia.

 

Konserwacja

Buty New Balance należy konserwować regularnie, aby zachować ich dobre właściwości. Można użyć specjalnego kremu lub wosku do butów, który utrzyma skórę miękką i elastyczną. Przed nałożeniem kremu lub wosku, należy upewnić się, że buty są suche i czyste. Następnie krem lub wosk należy równomiernie rozprowadzić na całą powierzchnię butów i pozostawić do wchłonięcia.

 

Podsumowanie

Buty New Balance to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę i modny design. Aby cieszyć się nimi przez długi czas, warto zadbać o ich regularne czyszczenie i konserwację. Proste zasady, takie jak regularne pranie lub ręczne czyszczenie, suszenie w miejscu dobrze wentylowanym, impregnacja i konserwacja, pozwolą zachować butom New Balance długi czas świetny wygląd i funkcjonalność.

 

Jeśli poszukujesz limitowanych modeli butów New Balance, warto zajrzeć na stronę internetową naszego sklepu. Znajdziesz tam szeroki wybór butów New Balance, w tym popularne modele New Balance 530 i New Balance 550. Oferujemy także buty innych marek sportowych oraz akcesoria do impregnacji. Dzięki temu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zadbać o swoje wyjątkowe buty.