Zakup obuwia z limitowanych serii najlepszych marek to spory wydatek. Jak zatem sprawdzić, czy buty są oryginalne? Przestrzeganie kilku zasad sprawi, że Twoja inwestycja przebiegnie bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, a na końcu Ty będziesz się cieszyć parą wymarzonych butów, które posłużą latami. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci kupić oryginalne buty Nike Air Jordan lub New Balance.

Zawsze kupuj limitowane obuwie w sprawdzonym sklepie

Podróbki zalewają rynek obuwniczy na całym świecie. Na bazarach lub w sklepach można znaleźć buty, które już na pierwszy rzut oka łatwo rozpoznasz jako fałszywkę. Niestety nie zawsze udaje się rozróżnić oryginał od falsyfikatu. Niektóre podróbki są tak dobrze wykonane, że nie masz świadomości, za co tak naprawdę płacisz. Dlatego zawsze kupuj buty limitowane w sprawdzonych miejscach. Wybieraj autoryzowane salony. Dobry sklep z butami sportowymi powinien dawać gwarancję, że każda para znajdująca się w ofercie faktycznie pochodzi od konkretnego producenta.

Jak sklepy to weryfikują? To oczywiście zależy od firmy. Nowoczesne technologie wykorzystujące promienie UV są w stanie wykazać, czy dana para to podrobione buty, czy oryginał. Najlepsze sklepy wnikliwie sprawdzają, czy modele nie mają wad fabrycznych oraz czy kody EAN się zgadzają.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Jak sprawdzić oryginalność butów? Zanim kupisz konkretny model, niezależnie od tego, czy są to buty Yeezy, czy buty Adidas, zwracaj uwagę na każdy detal. Wyszukaj w wyszukiwarce interesującą Cię parę i dokładnie się jej przyjrzyj. Przeanalizuj kolorystykę, kształt logo i jego umieszczenie. Pamiętaj, że najczęściej podrabiane modele to buty Nike Air Jordan 1, Air Force 1 i Yeezy Boost 350. Jeśli chcesz kupić obuwie innej firmy, sprawdź, czy są jakieś dane dotyczące częstotliwości podrabiania.

Dlaczego należy zwrócić uwagę na odcienie? Oryginał od podróbki często różni się paletą barw. Co więcej, niektóre fałszywki mogą udawać limitowane serie. Jeśli dana marka nie ma na swojej stronie informacji o wypuszczeniu danego modelu, ale taka para znalazła się w mało znanym sklepie internetowym, zrezygnuj z zakupu. Sprawdzaj numery katalogowe, które w markowym obuwiu najczęściej znajdują się wewnątrz buta lub na metce. Jeżeli kupujesz obuwie w sklepie internetowym, czytaj opisy. Mogą zawierać ważne informacje na temat numerów seryjnych lub daty produkcji. Każdy detal ma w tym wypadku duże znaczenie.

Nie ufaj wielkim zniżkom

Na mało znanym portalu możesz kupić buty New Balance z 90% zniżką? Czy masz całkowitą pewność, że to oryginał i że Twój wymarzony model trafił na rynek w oficjalnym obrocie producenta? Żaden autoryzowany salon nie sprzedaje sneakersów najlepszych marek za taką kwotę. Dlatego nie ufaj wielkim obniżkom cenowym, ponieważ najczęściej okazują się dużym rozczarowaniem.

Jak sprawdzić, czy buty są oryginalne – podsumowanie

Jeśli chcesz mieć w swojej szafie markowe buty, przygotuj się na wnikliwą analizę wymarzonego modelu. Pamiętaj, by kupować w sklepach, które potwierdzają, że w ich asortymencie nie ma żadnej podróbki butów. Przeczytaj opinie o danym dystrybutorze, a także zapoznaj się ze sposobami weryfikacji autentyczności. Takie informacje powinny być transparentne i muszą być podane do wiadomości klientów. Zwracaj uwagę na detale, spójrz na jakość, wystające nitki, ogólny design, kolorystykę. Taka staranność może się opłacić, ponieważ unikniesz bardzo przykrych niespodzianek. Nie wierz w każdą okazję cenową. Za markowe obuwie najwyższej jakości trzeba trochę zapłacić. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz buty z oryginalnego źródła, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą limitowanych butów, które są w pełni oryginalne i zweryfikowane.